Новини
Гръмна страшен скандал със Стефка Костадинова ВИДЕО

34 години след великия рекорд на Стефка Костадинова, постижението ѝ продължава да боде като трън в очите на определени кръгове завистници извън пределите на родината ни. Поредното доказателство, че светът никога няма да прости нито на Костадинова, нито на България нейните недосегаеми и до днес 209 сантиметра в сектора за скок на височина, дава човек на име Патрик Еквал.
И докато в света на спорта, Стефка Костадинова отдавна си и извоювала правото да бъде наричана легенда, Патрик Еквал изглежда пълен анонимник, пише bTV. За него се знае, че е швед и че от десетилетия упражнява професията на спортен журналист. В Скандинавия е известен с два факта: с ненавистта си към спортистите от бившия социалистически блок и с обожанието, което изпитва към една от известните лекоатлетки в скока на височина от близкото минало – неговата сънародничка Кайша Берквист.
Вчера – събота (15 май), без да му мигне окото, Патрик Еквал си позволява да отправи шокиращо обвинение към Костадинова по време на участието му в телевизионното състезание „Muren“, което в превод означава „Стените“. Куизшоуто се излъчва по един от най-гледаните канали в Швеция – националния SVT в 20:00 ч., а в него Еквал многократно заявява, че по време на първенството на планетата в Рим на 30 август 1987 г., когато поставя световния рекорд, българката е била „натъпкана с допинг“.
Думите нажежават атмосферата в студиото и журналистът дори е предупреден от друг участник в предаването – адвоката и бивш министър на правосъдието в Швеция Томас Бодстрьом, че тези негови твърдения без доказателства ще го вкарат в съда, и че ще бъде осъден за клевета.
„Скоро ще имаш нужда от адвокат, ако продължаваш да говориш така“, казва му седналият до него юрист Томас Бодстрьом. Наглостта на Еквал обаче не спира и той упорито отказва да се извини: „Пак ви казвам, тя беше натъпкана с допинг“.
Потресена от нападките на Патрик Еквал към Стефка Костадинова и към България е наша сънародничка, която от години живее и работи в Гьотеборг. Жената с двойно гражданство гледа предаването и е толкова възмутена, че решава да подаде сигнал към bTV. „Това е изказване в разрез с Етичния кодекс и не се основава на факти“, твърди българката.
55-годишният Еквал е репортер и коментатор за TV4 с богат опит в отразяването на леката атлетика. Основният му мотив за позорната атака срещу една от най-знаменитите лекоатлетки за всички времена се счита фактът, че той тайно се надява, че рекордът на Костадинова от 209 см все някога ще бъде отменен и така, а първо място във вечната ранглиста с най-добро постижение ще излезе любимката му Кайша Берквист, която през 2006-а преодолява 208 см на турнир в зала в Германия.
Потърсена от bTV, Стефка Костадинов заяви, че възнамерява да търси правата си в съда срещу шведския журналист.
Стефка Костадинова е сред символите на женската лека атлетика. Олимпийска шампионка от Атланта 1996. Световна рекордьорка с 209 см – постижение, което почти четири десетилетия няма друга, която дори да е била близо до него.
Двукратна световна шампионка на открито: от Рим 1987 и Гьотеборг 1995, петкратна световна шампионка в зала: от Париж 1985 и 1997, Индианаполис 1987, Будапеща 1989 и Торонто 1993. Европейска шампионка на открито от Щутгарт 1986 и носителка на четири европейски титли в зала: Атина 1985, Лиевен 1987, Будапеща 1988 и Париж 1994. Носителка на Световната купа от Канбера 1985 и на сребро от олимпийските игри в Сеул 1988. Председател на Българския олимпийски комитет от 2005 г. и член на Залата на славата от 2012 г. Пет пъти е Спортист №1 на Балканите, четири пъти е Спортист №1 на България. На входа на прочутия олимпийски музей в Лозана е издигната летва на височина от 209 см в нейна чест.
Новини
Истинската война започна! Множество ракети са изстреляни директно по САЩ! Страшно е

„Шест ракети бяха изстреляни по военна база на САЩ в Ирак“, предаде нюзру.
„Нападението бе извършено срещу поделение на американските военновъздушни сили в западната провинция Анбар“, допълни медията от Израел.
„На този етап не са постъпвали данни за жертви и пострадали“, посочи още нюзру, която се позова на арабски източници.
Нюзру добави: От Пентагона не са коментирали атаката.
„Никой не е поел отговорността за атаката“, посочи още изданието.
Мащабна операция срещу бойци от ИД започна в Ирак
Според медийната информация обстрелът е бил извършен с ракети „Град“.
Реактивните снаряди са били разработени в Съветския съюз в началото на 60-те години на миналия век и се произвеждат в Русия до ден днешен.
Новини
България удари дъното! Депутатите се сбиха в народното събрание току-що – СНИМКИ

Напрежение в Народното събрание. Стигна се до спречкване между депутата от „Продължаваме Промяната” Искрен Митев и председателя на „Възраждане” Костадин Костадинов.
Всичко започна от думи на Митев от парламентарната трибуна: „Станаха ясни някои неща. Стана ясно, че г-н Копейкин предаде хората, защото си купи къща с техните пари, парите, които му останаха, си ги обърна в евро, ваксинира се и накрая вдигна карта, за да покаже, че е повече човек от другите”, заяви народният представител от ПП.
Костадинов се отправи към председателстващия заседанието Кристиан Вигенин с думите: „Този тъпак, ще му разбия носа”. Вигенин обаче не му даде думата, тъй като обяви, че не е ясно към кого е отправено изказването.
Това ядоса председателя на „Възраждане”, който се насочи към Искрен Митев в зала. Имаше спречквания, но до физически удари не се стигна.
От „Възраждане” поискаха извинение от „Продължаваме Промяната” и наказание от страна на Народното събрание заради Митев. Според тях казаното са „клевети и лъжи”. Искането на партията ще бъде обсъдено на Председателки съвет. Възможни са санкции за Митев и за Костадинов.
Новини
Никога не е стигал до там: Само преди минути Путин прониза цялото човечество с най-страшната заплаха

„Митът за западната социална държава се разпада”, добавя той
Президентът на Русия Владимир Путин изрази мнение, че последните безпрецедентни санкции, наложени на Русия от САЩ и техните съюзници заради войната на Кремъл в Украйна, бележат края на една епоха. Според Путин оттук нататък Западът ще загуби „глобалното си господство” както в политически, така и в икономически план, пише RT с което доказва амбицията на Путин за световно господство.
В речта си руският държавен глава заяви, че „митът за западната социална държава, за така наречения златен милиард, се разпада”. Нещо повече – „цялата планета е тази, която трябва да плати цената за амбициите на Запада и опитите му да запази изчезващото си господство на всяка цена”, обяснява руският президент.
Путин прогнозира недостиг на храна в целия свят, тъй като западните санкции срещу Русия са се отразили неблагоприятно на цялата световна икономика. Във връзка с решението на няколко западни държави да замразят активите на руската централна банка Путин заяви, че това само ще подкопае непоправимо доверието в тези държави и ще накара други страни да се замислят, преди да предоставят резервите си на тях. Според руския президент почти половината от активите на Москва са били „просто откраднати” от Запада.